KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11932177
nr 1193 2177
Karin Olsson
(1928-2006), Sverige
Oljemålning, "I skogsbacken". Signerad, daterad 1970. Olja på duk, 24x24 cm
Karin Olsson, svensk bildkonstnär, grafiker född 1928, död 2006.
måndag 16 juli 2018
kl 19:47:00
Karin Olsson
Läs mer om Karin Olsson